1. HABERLER

  2. KAHTA
  3. Kahta'da öğrencilere okul girişinde çikolata ikram edildi
Kahta'da öğrencilere okul girişinde çikolata ikram edildi

Kahta'da öğrencilere okul girişinde çikolata ikram edildi

Şevket BOZKURT/ KAHTA (Adıyaman), (DHA) - ADIYAMAN’ın Kahta ilçesinde köy okullarında yüz yüze eğitime geçilmesiyle 6524 öğrencinin ders başı yaptığı ilk günde, bazı okulların girişinde öğretmenler tarafından öğrencilere çikolata ikram edildi..

A+A-


Kahta ilçe merkezine bağlı 76 köy okulunda eğitim ve öğretim için ders zili çaldı. Uzun zamandan beri ilk defa okula giden öğrencileri girişte öğretmen ve okul yöneticileri karşıladı. İstiklal Marşı’nın okunmasından sonra maske, mesafe ve hijyen uyarıları yapıldıktan sonra öğrenciler özledikleri sıralarına oturdu.

Kahta İlçe Milli Eğitim Müdürü Halil Tünçmen çok sayıda ilkokulu ve ortaokulunu ziyaret etti. Tüm okullarda gerekli olan tüm önlemlerin alındığını belirten Tünçmen, tüm Türkiye'de olduğu gibi Kahta ilçesinde de eğitim-öğretim faaliyetlerinin başladığını, eğitim öğretimin devam etmesi, sürekli olması için maske, mesafe ve hijyenden asla ödün vermeyeceklerini, herkesin bu kurallara riayet etmesi gerektiğini söyledi.

Kahta’ya bağlı Çıralık Köyü ilk ve ortaokul öğrencileri öğretmenler tarafından alkış ve çikolata ile karşılandı. Öğrencilerin heyecanları yüzlerine ise yansıdı.