1. HABERLER

  2. KAHTA
  3. Kahta Belediyesi, DSİ’ye ait dereleri temizledi
Kahta Belediyesi, DSİ’ye ait dereleri temizledi

Kahta Belediyesi, DSİ’ye ait dereleri temizledi

Şevket BOZKURT/ KAHTA (Adıyaman), (DHA) - ADIYAMAN’ın Kahta ilçesinde Kahta Belediyesi yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte ilçe merkezinde bulunan ve DSİ’ye ait olan derelerde temizlik çalışmasına başladı..

A+A-


Menderes Mahallesi ve Yavuz Selim Mahallesi’nde bulunan DSİ'ye ait derede biriken çeşitli atık, çöp ve çamur yığınları ekipler tarafından iş makineleri ile temizlendi.

Kahta Belediyesi her yıl olduğu gibi bu yıl da ilçe merkezinin içersinden geçen ve yaz aylarında sinek ve haşere gibi canlıların üreme noktası olan DSİ'ye ait derelerde temizlik çalışması başlattı.

Yürütülen çalışmalarla ilgili bilgi veren Kahta Belediye Başkanı İbrahim Yusuf Turanlı, “Menderes Mahallesi Mehmet Yavuz Kanal Boyu Parkı’nda ve Yavuz Selim Mahallesi’nde vatandaşlarımızın yaz aylarında daha rahat zaman geçirmesi için DSİ’ye ait su deresinin haşere üreme merkezi haline gelmesi ve aynı zamanda çevre kirliliği ve pis kokuya sebebiyet olmasından dolayı iş makineleri yardımıyla temizliğini yaptık. Vatandaşlarımızdan çöplerini derelere atmamalarını rica ediyorum. Sağlımızı korumak için çöplerimizi derelere değil, belediyemizin bırakmış olduğu konteynırlara atalım” diye konuştu.