1. HABERLER

  2. SPOR
  3. Yavuz Selim Camisi, futbol turnuvasında şampiyon oldu
Yavuz Selim Camisi, futbol turnuvasında şampiyon oldu

Yavuz Selim Camisi, futbol turnuvasında şampiyon oldu

Kahta İlçe Müftülüğü tarafından düzenlenen Yaz Kuran Kursları Arası Futbol Turnuvası’nda şampiyon Yavuz Selim Camisi oldu..

A+A-

Kahta İlçe Müftülüğü tarafından düzenlenen Yaz Kuran Kursları Arası Futbol Turnuvası’na 12 takım ve 180 sporcu katıldı. Turnuvada çok çekişmeli ve bir o kadar ilginç sahneler yaşandı. Turnuvanın final maçında Arikent Camii ile Yavuz Selim Camisi karşı karşıya geldi.

Turnuvanın şampiyonu Yavuz Selim Camisi olurken, ikinciliği ise Arikent Camisi elde etti. Yapılan müsabakalar sonucunda dereceye giren takımlara Kahta İlçe Müftüsü Rıfat Çevik tarafından kupa ve madalyaları takdim edildi.
Turnuva ile ilgili açıklamalarda bulunan Kahta İlçe Müftüsü Rıfat Çevik, “İlçemizdeki Kuran kurslarında eğitim alan 13-15 yaş arasındaki öğrencilerimize yönelik futbol turnuvası düzenledik. Burada çocuklarımızın gördüğü Kuran eğitimlerinin yanında ayrıca sosyal aktivitelerle spor yapmaları ve sağlıklı bir yaşam sürdürmelerini hedefledik. Yaz Kuran kursuna gelen öğrencilerin sıkılmamaları ve derse devamlılıklarını sağlamak amacıyla din görevlilerimiz tarafından böyle çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Turnuvada emeği geçen hocalarıma ve takımlardaki tüm öğrencilerimizi tebrik ediyorum” dedi.
Haber: Şevket Bozkurt