1. HABERLER

  2. SPOR
  3. Kahtalı öğrenciler Avrupa Şampiyonu oldu
Kahtalı öğrenciler Avrupa Şampiyonu oldu

Kahtalı öğrenciler Avrupa Şampiyonu oldu

Kâhtalı öğrenciler Antalya’da yapılan Avrupa MuayThai şampiyonasında şampiyonluk ve ikincilik elde etti..

A+A-

 

Antalya Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen Avrupa MuayThai şampiyonası 10-11 yaş grupları arasında düzenlenen turnuvaya katılan Siyamend Ergin 36 kilo kategorisinde Avrupa Şampiyonu oldu.

Aynı yaş grubunda 38 kilo kategorisinde turnuvaya katılan Semanur Akkoç ise Avrupa ikincisi oldu.
Kahta İlçe Milli Eğitim Müdürü Lütfü Başli, Avrupa şampiyonalarında büyük bir başarıya imza atan öğrencileri tebrik ederek şu ifadelere yer verdi: “Antalya'da düzenlenen Avrupa MuayThai Şampiyonası'nda gösterdikleri üstün performanslarıyla bizleri gururlandıran Hacıbey Ortaokulu Öğrencisi Siyamend Ergin ve Kahta Turgut Özal İmam Ortaokulu Öğrencisi Semanur Akkoç'u ve onların destekçisi olan İlçe Spor Müdürü Mustafa Çiçek ve Kahta Anadolu Spor Kulübü Başkanı Kenan Tanağardı'yı gönülden tebrik ederiz.
Siyamend Ergin'in 36 kilo kategorisinde Avrupa Şampiyonu olması ve Semanur Akkoç'un aynı yaş grubunda 38 kilo kategorisinde Avrupa ikincisi olması, ilçemizin spor alanındaki yeteneklerinin ne kadar büyük olduğunu bir kez daha göstermiştir. Bizler spora ve sporculara desteğimizi artırarak devam ettireceğiz. Böyle başarılı gençlerin yetiştiğini görünce spora verdiğimiz desteğin ne kadar doğru olduğunu bir kez daha anlıyoruz” dedi.
Haber: Şevket Bozkurt