1. HABERLER

  2. KAHTA
  3. Deva Partisi’nden köy okuluna kitap bağışı
Deva Partisi’nden köy okuluna kitap bağışı

Deva Partisi’nden köy okuluna kitap bağışı

Kahta ilçesinde önemli bir sosyal sorumluluk projesi olan ‘Sen de bir kitap bağışla’ kampanyası ile Damlacık Ortaokulu kütüphanesine yaklaşık bin 500 kitap bağışı yapıldı..

A+A-


Hem paylaşma duygusunu arttırma hem de bölgemizin eğitimine katkı sağlanması hedeflenen proje ile toplanan kitaplar, Deva Partisi İl Başkanı Uğur Dündar, Kahta İlçe Başkanı Muhammed Şükrü Turanlı ve ilçe yönetimi tarafından Damlacık Ortaokulu kütüphanesinin raflarına yerleştirildi.

Köydeki öğrencilerin kitap çağrısına duyarsız kalmadıklarını belirten Deva Partisi Kahta İlçe Başkanı Muhammed Şükrü Turanlı, “Köydeki öğrenciler bize kitap talebinde bulundular. Bizler de bu çağrıya duyarsız kalamazdık. Hem paylaşma duygusunu arttırma hem de bölgemizin eğitimine katkı sunmak amacıyla ‘Sen de bir kitap bağışla’ kampanyası düzenledik. Duyarlı vatandaşlarımızın katkılarıyla kısa sürede yaklaşık bin 500 kitap elimize ulaştı. Daha sonar kitapları inceleyen bir komisyon kurduk. Kitapları inceledikten sonra okula teslim ettik. Emeği geçenlere teşekkür ediyoruz” dedi.

Damlacık Ortaokulu Müdürü Şenel Alptekin ise kitap bağışında bulunan ve katkı sağlayan herkese teşekkür etti.

Şevket Bozkurt (Kahta DHA)