1. HABERLER

  2. GÜNDEM
  3. 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Kahta’da kutlandı
19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Kahta’da kutlandı

19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı Kahta’da kutlandı

19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nın 105. yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi Kahta’da da büyük bir coşkuyla kutlandı..

A+A-

 

Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Kahta Kaymakamlığı bahçesinde bulunan Atatürk Anıtı’na sunumu ile başladı. Ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu.
Kahta Kültür Merkezi’nde düzenlenen programın açılış konuşmasını Kahta Gençlik ve Spor Müdürü Mustafa Çiçek yaptı. Çiçek, konuşmasında; “Bugün Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün  önderlik ettiği ve bütün milletimizin can pahasına destek verdiği istiklal mücadelemizin başlangıç noktası Samsun’da ilk adımın atılmasının üzerinden tam 105 yıl geçti. 
Gururla söyleyebiliriz ki, bir asır önce yorgun bir memleketi ayağa kaldıran o ruh, bugün hala canlıdır, hala ayaktadır” dedi.
Konuşmasında gençlere seslenen Çiçek, bu ülkenin genç nesillerinin cumhuriyetimize, istiklalimize, hukuka, demokrasiye sadakatle sahip çıktıklarını, adalet ve kardeşliğin hüküm sürdüğü bir dünya için var güçleriyle çaba gösterdiklerini söyledi.
Adaleti, hakkaniyeti ve merhameti esas alan, her insanın hukukunu gözeten, büyük medeniyetler kurmuş, insanlığa örnek şahsiyetler yetiştirmiş bir geleneğin takipçileri olduğunun altını çizen Çiçek, konuşmasına şöyle devam etti: “Sevgili gençler, birlik ve bütünlüğümüze yönelik her türlü saldırı veya tehdit karşısında daha fazla kenetlenerek hiç kimsenin, hangi amaçla ve ne şekilde olursa olsun, huzur ve güvenliğimizi bozmasına asla fırsat vermemeliyiz. 
Milli mücadelemizin 105. yılında en büyük gücümüz olan siz gençlerle istikbale doğru emin adımlarla yol almaya devam ediyoruz. Bu duygularla, bu anlamlı günü gençliğimize emanet ederek, Anadolu topraklarını yeniden Anadolu yapan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, istiklal savaşımızın şehit ve gazileri ile isimsiz kahramanlarını rahmet ve minnetle yad ediyor, sevgili gençlerimizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı en kalbi duygularımla kutluyorum” dedi.
Program daha sonra halk oyunları, judo gösterisi, işaret dili ile şarkı, skeç sunumu ve  müzik dinletisinden sonra çeşitli dallarda başarı gösteren öğrencilere protokol tarafından hediye takdimi ile son buldu.
Haber: Şevket Bozkurt