1. HABERLER

  2. SPOR
  3. Kahtalı öğrenciler sporda kendi rekorunu kırdı
Kahtalı öğrenciler sporda kendi rekorunu kırdı

Kahtalı öğrenciler sporda kendi rekorunu kırdı

Adıyaman’ın Kahta ilçesinde Kahta Borsa İstanbul Fen Lisesi öğrencileri oryantiring müsabakalarında kendi rekorunu kırdı..

A+A-

 

Adıyaman’da yapılan Oryantiring Genç Erkekler ve Genç Kızlar (A ve B) takım müsabakalarında Kahta Fen Lisesi öğrencileri daha önceki rekorlarını kırarak bir ilke imza attılar. Toplamda 4 kategoride 4 kupa ve 20 madalyayla okullarına dönen öğrenciler il birincisi oldular. Beden Eğitimi Öğretmenleri Kenan Doğan ve Mustafa Akgül yönetiminde hazırlanan öğrenciler bölge finallerinde Adıyaman’ı temsil etme hakkı kazandılar.
Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Kahta Borsa İstanbul Fen Lisesi Okul Müdürü Mustafa Işık, “Oryantiring takımlarımız okulumuzu, ilçemizi ve ilimizi bölge müsabakalarında temsil edeceklerdir. Bu gerçekten güzel bir gurur. Öğrencilerimiz bütün kategorilerde il birincisi oldular.Elbette bu başarının temelinde bir emek var.Emeği geçen öğretmenlerimize ve öğrencilerimize teşekkür ediyoruz. İnanıyoruz ki öğrencilerimiz bölge finallerinde bizi başarıyla temsil edeceklerdir ve kupalarla geri döneceklerdir” dedi.
 Öğrenciler Nisan ayında Şanlıurfa'da yapılacak Oryantiring Bölge Finallerinde Adıyaman’ı temsil edeceklerdir.
Haber: Şevket Bozkurt