1. HABERLER

  2. EĞİTİM
  3. Kahta’da tüm okullarda şehitler anıldı
Kahta’da tüm okullarda şehitler anıldı

Kahta’da tüm okullarda şehitler anıldı

Kahta İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okul öncesi, ilk ve ortaöğretim kurumlarındaki okullarda bayrak töreni öncesinde Pençe-Kilit Hareket bölgesinde şehit olan askerler için bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu..

A+A-

 

Teröristler tarafından yapılan saldırıda şehit olan 9 askerimiz için tüm Türkiye’de olduğu gibi ilçemizde de çeşitli anma etkinlikleri düzenlendi.

Kahta İlçe Milli Eğitim Müdürü Lütfü Başli, düzenlenen programlar ile ilgili yaptığı açıklamada: “Bugün, ülkemizin dört bir yanında olduğu gibi ilimizde de 12 Ocak tarihinde gerçekleşen Pençe Kilit Harekatı'nda şehit düşen kahramanlarımızı anmak adına tüm okullarımızda bir program düzenledik. Bu anlamlı program, vatan uğruna canlarını feda eden şehitlerimizi ve onların ailelerini minnetle anmak, onlara olan şükranlarımızı ifade etmek amacını taşımaktadır.
Milletimiz, güvenli ve huzurlu bir şekilde yaşamanın, vatanı için mücadele eden şehitlerimiz ve onları yetiştiren aileleri sayesinde mümkün olduğunu bilmektedir.
Bu önemli değerleri gençlerimize aktarmak ve onları hayata iyi bir şekilde hazırlamak amacıyla çeşitli çalışmalar gerçekleştiriyoruz. Bu uğurda, vatan, millet ve bayrak sevgisi gibi temel değerleri vurgulayarak, gençlerimizi güçlü bir şekilde yetiştirmeye gayret gösteriyoruz.
Şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyor, ailelerine ve tüm milletimize başsağlığı ve sabır temenni ediyorum” şeklinde konuştu.
Haber: Şevket Bozkurt