1. HABERLER

  2. SİYASET
  3. Mehmet Can Hallaç, basın mensupları ile bir araya geldi
Mehmet Can Hallaç, basın mensupları ile bir araya geldi

Mehmet Can Hallaç, basın mensupları ile bir araya geldi

31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde AK Parti’den Kâhta Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıklayan İnşaat Mühendisi Mehmet Can Hallaç, basın mensupları ile bir araya geldi..

A+A-

 

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden emekli olduktan sonra aynı ilde serbest mühendis/trafik uzmanı olarak çalışmaya devam eden, 2019 mahalli seçimlerinde aday adaylık için ismi çok geçen İnşaat Mühendisi Mehmet Can Hallaç, Kâhta Belediye Başkanlığı için resmi başvurusunu yaptıktan sonra basın mensupları ile kahvaltılı toplantıda bir araya gelerek, aday adaylığına ilişkin açıklamalarda bulundu.

Konuşmasına basının önemine değinerek başlayan Hallaç, İsrail’in Filistin saldırılarını lanetleyerek, siyonist terör devleti karşısında destan yazan mazlum Gazze halkı ve Hamas için de duada bulundu.
Konuşmasının devamında öz geçmişi, niye aday adayı olduğu ve neden AK Parti’yi tercih ettiği konusuna değinerek devam eden Hallaç, “1965 yılında Kâhta’da doğdum. Lise eğitimini Kahta İmam Hatip Lisesi'nde tamamladıktan sonra ODTÜ Gaziantep Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldum. Uluslararası deneyim kazanmak amacıyla ulaşım alanında yüksek lisansımı tamamlamak üzere İngiltere'de eğitim aldım. Harran Üniversitesi'nde öğretim görevlisi olarak başladığım kariyerimde, şehir altyapı yönetimi, altyapı projeleri koordinatörlüğü, belediye şirketlerinde genel müdürlük, çevre ve şehircilik il müdürlüğü ve ulaşım daire başkanlığı gibi çeşitli görevlerde bulundum. Son olarak Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanı görevinden emekli oldum. Şu anda serbest mühendis ve ulaşım/trafik uzmanı olarak çalışmaktayım, evli ve 4 çocuk babasıyım” dedi.
Kahta Belediye Başkanlığı’na neden aday adayı olduğu konusuna da değinen Hallaç, “Kahta Belediye Başkanlığı için aday olma sebeplerim, şu ana kadar belediyenin etkili bir şekilde yönetilemediğine inanmam ve Kahta'nın potansiyelinin tam anlamıyla kullanılamamasıdır. Kahta, hak ettiği konumda değildir ve vatandaşlarımızın yerel hizmetlerden yeterince faydalanamadığı bir gerçektir. Vatandaşların beklentilerini karşılamada yaşanan eksiklikler ve yeni bir yönetim anlayışına duyulan ihtiyaç, beni belediye başkanlığına aday olmaya yönlendiren temel sebeplerdir.
Eğitim sürecim ve çalışma hayatım boyunca edindiğim deneyimler Kahta’nın yeniden kalkınmasına yardımcı olacağına inanmaktayım. Hemşerilerimle yaptığım görüşmelerde tecrübelerime benzer adaylar beklediklerini dile getirmekteler. AK Parti vizyonu çerçevesinde, insan ve hizmet odaklı bir yönetim anlayışını güçlendirmek ve Kahta'nın gelişimini hedefleyen bir vizyonla aday adaylığımı sunuyorum. ‘Türkiye Yüzyılı’ inşası için AK Parti çatısı altında Kahta'yı daha aydınlık bir geleceğe taşıma misyonunu üstlenmeye hazırım.
Özellikle AK Parti'den aday olmamın temel sebebi, partimle uzun yıllara dayanan bir gönül bağımın olmasıdır. Türkiye, son dönemlerde büyük bir değişim sürecinden geçiyor ve bu süreçte Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliği beni büyük ölçüde etkilemiştir. Sayın Erdoğan, Türkiye'yi ileriye taşımak adına ortaya koyduğu vizyon, liderlik ve cesur duruşuyla benim için bir ilham kaynağıdır.
Türkiye'nin karşı karşıya kaldığı zorluklar karşısında cumhurbaşkanımızın liderliğinde AK Parti'nin üstlendiği sorumluluk, halkımıza huzur, güven ve refah getirecek dinamik bir siyasi oluşum olmasında büyük rol oynuyor. Bu nedenle, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğini ön plana koyarak, partimle birlikte halkımıza hizmet etmeye ve ülkemizin daha iyi bir geleceğe ilerlemesine katkı sağlamaya karar verdim” dedi.
Kahta’nın sorunlarını ve çözümlerini ise şu şekilde sıralayan Hallaç, “Altyapı eksikliklerini acil bir şekilde tamamlayarak, ilçemizin çağdaş bir standart yakalamasına öncülük etmek istiyorum. Turizm, kültür, sanayi, tarım ve istihdam potansiyelimizi daha fazla değerlendirmek adına kapsamlı projeler geliştirmeyi ve ilçemizi daha rekabetçi bir konuma getirmeyi hedefliyorum. Tarihi ve kültürel değerlere sahip çıkarak, ilçeye değer katmayı amaçlıyorum. Yoksullukla mücadele eden ve istihdamı artırıcı bir belediyecilik anlayışını benimseyerek, Kâhta'nın zengin kültürel mirasını ve doğal güzelliklerini değerlendirmek için bir dizi somut adım atmayı planlıyorum. İlk olarak, tarihî ve kültürel mirasımızı daha geniş kitlelere tanıtmak amacıyla özel turizm projeleri geliştireceğiz. Ayrıca, ilçenin doğal güzelliklerini vurgulayarak doğa turizmini destekleyen projelere odaklanacağız.
Kâhta'nın yaşanabilir bir şehir olması için imar ve şehircilik politikalarımızda öncelikli olarak yeşil alanları, parkları, yürüyüş ve çocuk parklarını artırmayı planlıyoruz. Bu doğrultuda, şehir planlamasında doğaya saygılı, tabiatla uyumlu alanlar oluşturarak, halkın nefes alabileceği ve dinlenebileceği yeşil alanları artıracağız. Ayrıca, park alanlarını çeşitlendirecek, yürüyüş ve bisiklet yollarını çoğaltacak ve çocuklarımızın güvenle oynayabileceği modern parklar inşa ederek şehirdeki yaşam kalitesini yükseltmeyi hedefliyoruz. Kahta'yı sürdürülebilir kalkınmanın öncüsü yapmak, depreme hazırlıklı bir ilçe oluşturmak da temel hedeflerim arasında bulunuyor.
Öncelikli hedeflerim arasında, belediyecilik hizmetlerinde etkinliği ve verimliliği artırmak, kadın, çocuk ve genç nüfusun eğitimini ve gelişimini önceleyen bir belediyecilik anlayışını geliştirmek, ilçe sakinlerinin beklenti ve önerilerini dinleyerek hareket etmek bulunmaktadır.
Çözüm odaklı bir yaklaşım benimsediğimizi belirttiğimiz bu süreçte, söz verilen hizmet standardının sağlanmaması durumunda hızlı bir şikâyet yönetimi ve değerlendirme süreci uygulayacağımızı taahhüt ediyoruz. Ayrıca, vatandaş memnuniyeti anketleri ile sürekli geri bildirim alacak ve hizmetlerimizi iyileştirmek adına çalışmalarımızı sürdüreceğiz.
Tasarruf ilkesini benimseyerek, belediyenin kaynaklarını daha etkin kullanmak ve hizmetleri basitleştirmek anlamına gelir. İlk olarak belediyenin mali kaynaklarını daha etkin bir şekilde kullanmak ve hizmetleri daha verimli hale getirmek amacıyla detaylı bir inceleme gerçekleştireceğiz. Bu inceleme kapsamında, belediyenin mevcut harcamalarını gözden geçirecek ve gereksiz maliyetleri belirleyerek ortadan kaldırmak için önlemler alacağız. Ayrıca, hizmet sunumunda kullanılan teknolojik çözümleri optimize ederek maliyetleri azaltacak ve verimliliği artıracak adımlar atacağız. Ayrıca, sürekli olarak hizmet süreçlerini gözden geçirerek gereksiz karmaşıklıkları ortadan kaldırmaya odaklanacağız. Bu adımlar hem belediyenin ekonomik durumunu güçlendirecek hem de vatandaşlarımıza daha kaliteli hizmet sunmamıza imkân tanıyacaktır.
‘Önce İnsan’ ilkesini hayata geçirmek için düzenli danışma toplantıları düzenleyecek ve hizmet standartlarını belirlerken vatandaşları sürece dahil edeceğiz. Hizmete erişim konusunda eşitliği sağlamak için semt hizmet ofisleri açacak ve genişletilmiş iş saatleri ile mobil ofislerle vatandaşlara daha kolay ulaşabileceğimiz bir yapı oluşturacağız.
Kahta'nın değerli halkına seslenmek isterim; birlikte yaşadığımız bu güzel ilçenin potansiyelini tam anlamıyla değerlendirmek ve daha yaşanabilir bir Kahta inşa etmek için buradayım. Tecrübelerim, eğitimim ve AK Parti çatısı altında ve yeni ‘Türkiye Yüzyılı’ vizyonu çerçevesinde Kâhta’yı daha aydınlık bir geleceğe taşıma misyonunu üstlenmeye hazırım. Hep birlikte, şehrimizi daha yeşil, daha yaşanabilir ve daha güzel kılmak adına çalışacağız. Her birinizi dinleyerek, beklentilerinizi göz önünde bulundurarak, şeffaf ve katılımcı bir yönetim anlayışıyla ilerleyerek Kâhta’nın gelişimine katkı sağlamak için buradayım. Umuyorum ki, birlikte elde edeceğimiz başarılarla Kâhta, herkesin gurur duyduğu bir ilçe olacak. Hep birlikte, daha güçlü ve aydınlık yarınlara yürümek için el birliğiyle çalışalım” dedi.
Haber: Şevket Bozkurt