1. HABERLER

  2. EĞİTİM
  3. Kahta’da 34 bin 190 öğrenci karne heyecanı yaşadı
Kahta’da 34 bin 190 öğrenci karne heyecanı yaşadı

Kahta’da 34 bin 190 öğrenci karne heyecanı yaşadı

Kahta’da 2023-2024 eğitim-öğretim yılı sona ererken yaklaşık 34 bin öğrenci karnesini alarak yaz tatiline girdi..

A+A-

 

Bu yıl Kahta’da 3 bin 548 okul öncesi öğrencisi, 11 bin 922 ilkokul öğrencisi, 10 bin 252 ortaokul öğrencisi ve 8 bin 468 lise öğrencisi olmak üzere toplam 34 bin 190 öğrenci karne heyecanı yaşadı.
Kahta İlçe Milli Eğitim Müdürü Lütfü Başli ve Şube Müdürleri Mehmet Bayram ile Mehmet İnce, Hacıbey Ortaokulu, Şehit Mehmet Ali Bozkurt İlkokulu ve Kahta Anadolu Lisesi’ni ziyaret ederek öğrencilerin karne ve tatil heyecanına ortak oldu.
Yaz tatili süresince öğrencilere dinlenmek, spor aktiviteleri yapmak, kitap okumak ve akraba ziyaretleri gerçekleştirmek doğrultusunda tavsiyelerde bulunan Kahta İlçe Milli Eğitim Müdürü Lütfü Başli, mesajında şu ifadelere yer verdi; “Sevgili öğrenciler, bugün, bir eğitim-öğretim yılını daha tamamlamanın mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Bazılarınız büyük bir sevinçle, bazılarınız ise hedeflerine ulaşma konusunda daha çok çalışması gerektiğini fark ederek karnelerini alacak. Sorumluluk bilinci, planlı çalışma, gerçekçi hedefler ve kararlılığın bir arada olduğu ortamda başarı kaçınılmazdır.
Her gün yeni bir öğrenme fırsatıdır. Eğitim sürecinde karşılaştığınız her ders, size bilgi ve beceri kazandırmak için bir adımdır. Notlarınız, kendinizi geliştirmeniz ve daha iyisini başarmanız için birer rehberdir. Azimle çalışarak hedeflerinize ulaşabilir ve başarılarınızı artırabilirsiniz. Her deneyimi bir öğrenme fırsatı olarak görün ve kendinize güvenerek ilerleyin.
Değerli öğretmenlerimiz, sizler, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı yetiştirirken büyük bir özveri ile çalışıyorsunuz. Eğitimin temeli, iyi yetişmiş eğitimcilerin elinde şekillenir. Bu nedenle, bu yılın değerlendirmesini yaparken gelecek yıla yönelik planlarınızı da oluşturmalısınız. Elinizdeki cevheri, bilgi ve sevgi ile işleyerek çocuklarımızın zihinlerine nakış nakış işlemeye devam edeceğinize inancım tamdır. Eğitimdeki yenilikleri ve program değişikliklerini yakından takip ederek, tatilinizi kendinizi geliştirme fırsatı olarak değerlendirmenizi tavsiye ederim. Geleceğimizin mutlu ve güçlü toplumunu oluşturma yolunda verdiğiniz emeğin karşılıksız kalmayacağını unutmayınız.
Sayın veliler, çocuk yetiştirmek, sabır ve sevgi gerektiren bir sanattır. Bu sanatı icra ederken çocuklarınızı anlamak en önemli basamaktır. Onları anlamadan, onlarla etkili bir iletişim kurmak mümkün değildir. Çocuklarınızın karnesini başka çocuklarla kıyaslamaktan kaçınmalısınız. Başarılarını ödüllendirerek motive etmeli, beklenilenin altında kalan notları ise sabır ve anlayışla karşılamalısınız. Unutmayın, her çocuk çabasıyla bir tatili hak eder” dedi.
Haber: Şevket Bozkurt