1. HABERLER

  2. YEREL HABER
  3. Cumhuriyetin 100. yılında 100 fidan dikildi
Cumhuriyetin 100. yılında 100 fidan dikildi

Cumhuriyetin 100. yılında 100 fidan dikildi

Kahta İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü işbirliğiyle cumhuriyetimizin 100. yılı etkinlikleri çerçevesinde 100 fidan dikildi..

A+A-

 

Cumhuriyetimizin 100. yılı etkinlikleri çerçevesinde Şehit Şükrü Özmen Anaokulu’nda 1. dönem TBMM milletvekilleri anısına dikilen 100 fidan toprakla buluştu. Ayrıca, öğrenciler tarafından TBMM 1. dönem milletvekillerinin anısına yazılan 100 adet mektup, fidanlarla korunaklı bir şekilde toprakla buluşturuldu. Bu mektuplar, 5 yıl sonra Cumhuriyet Bayramı'nda öğrenciler tarafından açılacak.

Kahta İlçe Milli Eğitim Müdürü Lütfü Başli, fidan dikim töreninde yaptığı açıklamada; “Cumhuriyetimizin 100. yılında TBMM 1. dönem milletvekillerimizin anısına 100 fidanı toprakla buluşturduk. Bu fidanlar, hem çevremizi yeşillendirecek hem de gelecek nesillere temiz bir çevre bırakma göstergesi olacaktır.
Öğrencilerimizin, bu özel döneme dair yazdığı 100 mektubu da toprağımıza emanet ettik. Bu mektuplar, 5 yıl sonra Cumhuriyet Bayramı'nda öğrencilerimiz tarafından açılacak ve bu günleri hatırlatacak birer anı olarak kalacaktır.
Bu özel projenin hazırlanmasında ve gerçekleştirmemize destek olan tüm paydaşlarımıza teşekkür ederim. Cumhuriyetimizin 100. yılını coşkuyla kutlamak için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Eğitim camiamızın birlik ve beraberliği ile daha nice yıllara ulaşmayı dilerim” dedi.
Haber: Şevket Bozkurt