1. HABERLER

  2. EKONOMİ
  3. Çelebi, bakan yardımcısıyla enerji yatırımlarını değerlendirdi
Çelebi, bakan yardımcısıyla enerji yatırımlarını değerlendirdi

Çelebi, bakan yardımcısıyla enerji yatırımlarını değerlendirdi

Güneydoğu Enerji Araştırmaları Derneği Genel Başkanı Ömer Çelebi, İstanbul temaslarının ardından geldiği Ankara’da, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan'la enerji yatırımlarını değerlendirdi..

A+A-

 

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan'la görüşen Güneydoğu Enerji Araştırmaları Derneği Genel Başkanı Ömer Çelebi, Güneydoğu'da yapılacak yenilenebilir enerji yatırımlarına dikkat çekerek; “Deprem sonrası bölgenin sürdürülebilir kalkınması hususunda sanayi yatırımlarının güçlenmesi gerekir. Sanayide de en önemli girdi maliyetlerinden olan enerjinin yenilenebilir kaynaklara evrilerek sürdürülebilir olması son derece önemlidir. Bölgemizde lisanssız enerji yatırımlarının daha cazip hale gelmesi için teknik ve bürokratik engellerin iyileştirilmesi önem arz etmektedir” dedi. 
Bakanlık olarak deprem bölgesine enerji yatırımlarını aralıksız sürdürdüklerini ifade eden Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Abdullah Tancan ise, “Enerjinin hem arz güvenliği hem de sürdürülebilir maliyeti açısından etkin faaliyetler yürütüyoruz. İnşallah yeni yatırımlarla bölgemizi eskisinden daha da güçlendireceğiz” dedi.
Haber: Şevket Bozkurt