1. HABERLER

  2. EKONOMİ
  3. Adıyaman’da kalkınma çalıştayı yapılacak
Adıyaman’da kalkınma çalıştayı yapılacak

Adıyaman’da kalkınma çalıştayı yapılacak

Adıyaman Belediye Başkanı Abdurrahman Tutdere, istihdam öncelikli projelerde işbirliğini geliştirmek üzere Ankara OSTİM Organize Sanayi Bölgesi’ni ziyaret etti. Ziyarette, Adıyaman Kalkınma Çalıştayı yapılması kararlaştırıldı..

A+A-

 

Adıyaman Belediye Başkanı Abdurrahman Tutdere’yi OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın, Başkanvekili Sıtkı Öztuna, OSTİM Vakfı Müdürü Gülnaz Karaosmanoğlu ve OSTİM OSB İstihdam Ofisi Koordinatörü  Neslihan Günay karşıladı.
Nazik misafirperverliklerinden dolayı OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın ve heyetine teşekkür eden Başkan Tutdere, 6 Şubat depremlerinde büyük yıkım alan Adıyaman’da en önemli sorununun istihdam olduğunu söyledi. Bu bağlamda Türkiye’nin en büyük üretim lokomotifi olan OSTİM ile istihdam öncelikli işbirliği geliştirmek istediklerini dile getiren Başkan Tutdere, “6 Şubat depremlerinde Hatay’dan sonra en fazla yıkımın olduğu şehir bilindiği üzere Adıyaman. Barınma en temel sorun olmakla birlikte, işsizlik çok hat safhada. Belediyecilik yalnızca kaldırım, altyapı yapmak değil, hemşerilerimize seçimde şehrimizi sosyal ve ekonomik olarak da kalkındıracağımızın sözünü verdik. OSTİM olarak Türkiye’nin en büyük üretim kentisiniz. Sizinle istihdam öncelikli projeler geliştirmek Adıyaman’ımıza büyük katkı sağlayacaktır” diye konuştu.
Başkan Tutdere’ye ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden OSTİM Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Aydın da, deprem döneminde OSTİM olarak ilk yardımları Adıyaman’a yaptıklarını hatırlatarak; “Deprem sürecinde sadece Adıyaman’a 175 tır yardım malzemesi gönderdik. Ancak yardım ederek bu sürecin aşılamayacağı çok aşikar. Bizler OSTİM olarak deprem döneminde olduğu gibi şimdi de Adıyaman’a her türlü desteğe hazırız. İstihdama dönük işbirliği ve projelerle ilgili olarak ekibimiz ve imkânlarımızla Adıyaman’ın yanındayız” dedi.
Yapılan görüş alışverişinde Adıyaman Kalkınma Çalıştayı yapılması, söz konusu çalıştayda şehrin ihtiyaç ve kapasite analizi yapıldıktan sonra uygun projelerin geliştirilmesi kararlaştırıldı.
Görüşme sonrasında Başkan Tutdere, Vakıf Müdürü Karaosmanoğlu ile birlikte Kuluçka Merkezi’nde incelemelerde bulunarak bilgi aldı.
Tutdere, ayrıca İller Bankası Genel Müdür Yardımcısı Salih Yılmaz ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakan Yardımcıları Sayın Refik Tuzcuoğlu, Fatma Varank ve Hasan Suver’i de ziyaret ederek yatırım ve imar konularında temaslarda bulundu.
Haber: Şevket Bozkurt