Bugün:17 Ekim 2018 Çarşamba
Son Dakika
[09:37] AK Parti'de Yerel Seçim Hazırlığı Başladı [17:32] Kahta’da Köy Yollarında Hummalı Çalışma [17:31] İlim Yayma Cemiyeti 67 Yaşında [11:03] Milletvekili Toprak AP'de Türkiye’yi Temsil Etti [17:35] Yılancı, Esnaf Odası’nı Ziyaret Etti [17:43] Kahta'nın Yeni Komutanı Göreve Başladı [17:42] Kahta Dirilişspor Kendi Evinde 1 Puan Aldı [17:26] Toprak, “Bu Ülkenin Evladı Olduğum İçin Şeref Duyuyorum” [16:05] Aydın: “TBMM, Hain Emelleri Her Daim Boşa Çıkartacak” [16:01] İl Genel Meclisi Ekim Ayı Toplantısı Yapıldı
Rişvan Aşireti’nden Vali Ramazan Sodan’a Ziyaret
 
Rişvan Aşireti’nden Vali Ramazan Sodan’a Ziyaret
9.6.2012 19:21:30
Doğu Anadolu’nun önemli aşiretlerinden biri olan ve Türkiye’nin doğusundan batısına kadar geniş bir alana yayılan Rişvan Aşireti üyeleri Adıyaman Valisi Ramazan Sodan’ı makamında ziyaret etti.
Facebook
 

Rişvanlılar Kültür, Eğitim ve Dayanışma Federasyonu Genel Başkanı Ali Avcı beraberinde Rişvanlılar Derneği Kahramanmaraş Şube Başkanı Arif Sarıtürk, Adıyaman Şube Başkanı Osman Ölçer ve Kahta Şube Başkanı Abuzer Kaman ile birlikte Adıyaman Valisi Ramazan Sodan’ı makamında ziyaret ederek, federasyon olarak yaptıkları çalışmalar hakkında bilgi verdiler.

Rişvanlılar Kültür, Eğitim ve Dayanışma Federasyonu Genel Başkanı Ali Avcı, Valilik ziyaretinden yaptığı konuşmada “Bizleri makamında kabul eden Sayın Valimiz Ramazan Sodan’a çok teşekkür ediyoruz. Rişvanlılar Kültür, Eğitim ve Dayanışma Federasyonu olarak aşiret üyelerimizin bulunduğu illerde yaptıkları kültürel çalışmalarla ilgili sayın Valimiz Ramazan Sodan’ı bilgilendirdik. Bilindiği gibi Rişvan aşireti çok geniş bir aşirettir. Rışvanlılar, 24. Oğuz boyunun 4'ncüsü olan Yıldızhan oğlu Beğdilli beyden gelen ve sadece Türkiye'de 31 ilde 47 oymak aşireti ve cemaat şeklinde yaşamaktadırlar” dedi.

Rişvan Aşireti Federasyonu Genel Başkanı Ali Avcı ve diğer dernek başkanların ziyaretinden memnuniyet duyan Vali Ramazan Sodan, “Rişvanlıların Türkiye’nin doğusundan batısına kadar geniş bir alana yayıldıklarını ve çoğunluğunun Adıyaman, Kahramanmaraş ve Gaziantep bölgelerinden yaşadıklarını belirterek, Rişvan Aşiretinin özünde dostluk ve kardeşlik hakimdir. Rişvanlılar öz kültürlerini gelecek kuşaklara aktararak, milli benliklerini daima muhafaza etmektedirler” dedi.

Vali Ramazan Sodan, Rişvanlılar Kültür, Eğitim ve Dayanışma Federasyonu Genel Başkanı Ali Avcı ve diğer Dernek Başkanlarına ziyaret anısına birer dolmakalem armağan etti.
Haber: Şevket Bozkurt


Bu haber toplam 1448 defa okunmuştur

YORUM EKLE

Adınız

Yorum

YORUMLAR


Anket
Yeni sitemizi nasıl buldunuz?
Çok İyi %57 86
İyi %11 16
Orta %5 8
İdare Eder %27 41
Gazete Manşetleri

Çok Okunanlar

 

Hava Durumu
Havadurumu

 

Namaz Vakitleri

                          

Tüm hakları saklıdır. İzinsiz kaynak gösterilse dahi kullanılamaz

Şevket BOZKURT
Sorumlu Yazı İşleri Müdürü